Új logó (kicsi)
}

Nyitvatartás

Hétfő: 8:00-16:00
Kedd: Zárva
Szerda: 8:00-17:00
Csütörtök: 8:00-16:00
Péntek: 8:00-17:00
Szombat: 9:00-12:00

Központi e-mail címünk:

info@tabikonyvtar.hu

Telefonszámunk:

+36-84 /525-212

Címünk:

8660 Tab,
Ady Endre utca 5.

A „Városi Könyvtár Tab” gyermekrészlege a 2023/2024-as tanévben már 9. alkalommal rendezte meg a LokálpatrióTab nevű helytörténeti-helyismereti versenyt 5. – 8. osztályos általános iskolás diákok részére. A vetélkedő ebben az évben is 3 fordulóból állt, ami október és február között került lebonyolításra.
A LokálpatrióTab célja, hogy a fiatalok megismerjék településünk és tágabb környezetünk -a Koppány-völgye térség- történetét, szellemi és tárgyi értékeinket, hagyományainkat és kultúránkat. Szándékunk, hogy a feladatok megoldásához a diákok felkeressék a könyvtárat vagy más, a helyi közösség életében fontos szerepet betöltő intézményeinket, ezáltal rálátásuk legyen településünk működésének mindennapjaira is. Feladatunknak tartjuk, hogy a könyvtár közvetítésével az online világ információforrásait is megismerjék.
A játékban 2 fős csapatokban vehettek részt a gyerekek, illetve két 3 fős csapat is volt. Ebben a tanévben 16 csapatban 34 diák vett részt eredményesen a helyi két közoktatási intézményből (Takáts Gyula Általános Iskola, Szent Gellért Római Katolikus Általános Iskola).
A diákok munkáját tárgyi jutalommal, illetve élményprogramokkal díjaztuk, helyi és helyi érdekeltségű cégeknek, vállalkozóknak és magánszemélyeknek a felajánlásaiból.
Ezúttal is köszönjük a felajánlásokat minden kedves támogatónak!
Gratulálunk a versenyzőknek!
Megszakítás